Tarnowskie Góry, ul. Korczaka 2 hufiec@tarnowskiegory.zhp.pl

AktualnościInformacje

Wybrano nowe władze Hufca!

30 września 2023 roku to ważna data w historii tarnogórskiego harcerstwa – odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej.

W obecności przedstawicieli Chorągwi Śląskiej ZHP uczestnicy zjazdu wybrali nowe władze hufca. Podsumowano również minioną kadencję.

Podziękowania i słowa uznania od Marcina Różyckiego – Komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP oraz społeczności hufca otrzymał ustępujący komendant podharcmistrz Dawid Neuman, który po 16 latach działania jako komendant lub skarbnik zdecydował o przekazaniu hufca w ręce kolejnego pokolenia tarnogórskich instruktorów.

Wręczono brązowe i złotą odznaki za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej ZHP, a także odznaczenia za Zasługi Dla Hufca ZHP Ziemi Tarnogórskiej w stopniu brązowym oraz złotym. Specjalne podziękowania otrzymali również instruktorzy i członkowie hufcowych zespołów. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Następnie przyszedł czas na dyskusję nad strategią rozwoju hufca oraz wybór nowych władz.

Wszystkim ustępującym władzom serdecznie dziękujemy za sprawne funkcjonowanie i rozwijanie naszego hufca.

Decyzją Zjazdu wybrano Komendę Hufca w następującym składzie:

🔹 phm. Anna Wałach-Dudzic – komendantka hufca

🔹 pwd. Jakub Dróbka – skarbnik hufca

🔹 phm. Dawid Neuman – Zastępca komendantki hufca ds. majątku

🔹 pwd. Marta Szaszkowska – Członkini komendy ds. programu i pracy z kadrą

🔹 pwd. Michał Kaleja – Członek komendy ds. promocji i informacji

🔹 hm. Elżbieta Pyka – Członkini komendy ds. współpracy i dofinansowań

Wybrano również komisję rewizyjną w składzie:

🔸 pwd. Michał Rzeźniczek – przewodniczący

🔸 pwd. Michał Kiermaszek – zastępca przewodniczącego

🔸 hm. Marek Stabla – sekretarz

Wszystkim wybranym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w nadchodzącej kadencji!